Jdi na obsah Jdi na menu
 


Golf Resot Lipiny

27. 4. 2012

Karviná má nové golfové hřiště

Velikost textu:
 
 

Karviná – Jedním z nejdelších golfových hřišť v Evropě se od tohoto týdne mohou pyšnit v Karviné. Na území poškozeném těžbou ho vybudovala společnost OKD, stálo 200 milionů korun.

Golfové hřiště v Karviné
Golfové hřiště v Karviné

Zatímco ve středních Čechách se golfisté mohou kochat výhledem na Karlštejn, při čtyřkilometrové procházce po devítijamkovém hřišti v Karviné na Lipinách je budou střežit majestátné těžní věže Dolů Karviná a Darkov. Ještě před pěti lety pokrývaly Lipiny kameny a navezená suť. Měsíční krajinu nahradila zelená tráva a písečné bankry. Na novém golfovém hřišti si bude moct zahrát téměř kdokoliv.

"Máme k dispozici dvě golfová hřiště, jedno je mistrovské hřiště pro zkušené golfisty, druhé hřiště bude plně přístupné veřejnosti," prozradil vedoucí golfového hřiště Pavel Malina. V kraji tak bude fungovat už osmé hřiště, region se tak pomalu začíná stávat rájem golfistů. Přitom v posledních letech mají hřiště v republice problémy – kvůli krizi klesá počet hráčů, a tak i zisky. Toho se v Karviné nebojí kvůli nízkým cenám. Navíc má areál jednu specialitu, hřiště leží na poddolovaném území.

přehrát video
 

Proměny by se časem mohla dočkat i kaliště a haldy s hlušinou za areálem hřiště. "Směrem k dolu Darkov je plocha, která bude sloužit k rozšíření hřiště o dalších devět jamek," informoval Radim Tabášek z OKD. Ozelenění by se v horizontu desíti let mohla dočkat měsíční krajina v Karviné-Loukách.

Zdroj: ČT24
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář